Facebook Instagram
Doprava ZDARMA po České republice

Jste velkou milovníci kabelek? Určitě máte pocit, že jsou součásti Vašeho života a že o nich víte všechno. Ovšem velice snadno se můžete začít cítit jako někdo, kdo ví úplně všechno o kabelkách! Určitě byste nenechali koženou kabelku nikdy zmoknout nebo byste používali speciální tašky na ochranu kabelky před světlem a prachem při skladování. Záleží Vám na Vaší kabelce, aby Vám vydržela co nejdéle?

Tady je pár chyb v péči, které děláte, že si to možná ani neuvědomujete!

Chyba 1: Ukládání vašich kabelek do plastových krabic

Můžete se rozhodnout, že si své tašky uložíte do plastových košů, aby jste měli doma větší pořádek! I když vás pochválíme za to, že se snažíte vyhnout největším dráždivkám kabelky (světlu a prachu), ovšem ale plastové skladovací boxy a krabice s víkem zabraňují kožené kabelce dýchat a zadržují vlhkost. Je lepší používat ekologickou kartonovou krabici a skladovat je na suchém místě. Ideální je, když máte vlastní šatnu a skříň určenou pouze pro všechny Vaše kožené, crossbody a luxusní dámské kabelky značky IOAMO.

Chyba 2: Zavěšení kabelky

Pokud se rozhodnete pro úsporu místa pověsit kabelku na háček, musíte si uvědomit, že tam bude viset 24 hodin denně! V noci, když odložíte tašku, abyste počkali na další den, dejte své tašce potřebný odpočinek a položte ji na bok, místo toho, abyste ji zavěsili. Je větší pravděpodobnost, že budete mít natažené rukojeti a napjatou kůži na své oblíbené tašce. Nechte si tedy tašku spát a mít dostatečný odpočinek jako vy dámy, krásně na boku a ráno vyspaná do růžova!

Chyba 3: Použití kabelky jako dekorace

Pokud máte několik tak krásných kabelek, jako jsou italské kabelky IOAMO je přirozené, že chcete vystavit na odiv ty které nepoužíváte, aby je mohly obdivovat Vaše kamarádky. Ale zkuste tomuto impulsu odolat, protože Vaše kabelky použíté jako dekorace neustále vystavujete světlu a prachu ve vaší místnosti. Raději je schovejte do prachové tašky na kabelky nebo do skříně ve Vaší šatně.

Chyba 4: Nevyplňujte své tašky

Pokud skladujete kabelky a máte jich doma hodně, ujistěte se, že máte něco, co jim pomůže zachovat jejich tvar! Někteří lidé používají noviny nebo staré časopisy, ale inkoust z těchto produktů se může přenést do tašky, takže velice nedoporučujeme tuto metodu! Doporučujeme používat nafukovací výrobek, který nepoškodí interiér tašky a pomůže zachovat její tvar. Takovéto nafukovací pomůcky se dají sehnat na internetu.

Kabelky zásadně neskladujte na přímém slunečním světle, ani u topení, kde by se mohly přesušit a popraskat, případně vyblednout. Ideální je kabelku schovat do látkového vaku a skladovat ji v uzavřené skříni, kam na ni nebude svítit, ani se prášit. Takový vak na kabelku najdete například u většiny našich značkových kabelek David Jones jako dárek k nákupu kabelky na našem e-shopu.

Tak už víte jak na to?