Facebook Instagram
Doprava ZDARMA po České republice

Ještě v minulém století svatby kladly jednoznačně důraz na přísný dress code a dodržování etikety. Svatby v dnešní době mají méně a méně pravidel, protože páry jsou výrazně progresivnější a svobodomyslnější, než tomu bylo dříve. To je skvělá zpráva!  Přesto, i když máte mnohem více svobody, než jste možná měli před 20 lety, existuje několik věcí, které je třeba si pamatovat, když se obléknete, abyste uctili svatební obřad a lidí, kteří se vdávají. Pojďme se na to podívat?

1.Nikdy si neberte bílé šaty

Bílé šaty jsou dokonalé, mladistvé a svěží! Úplně rozumím, proč si je chcete na sebe vzít a určitě vám budou náramně slušet! Ale zkuste v tomto případě odolat pokušení. Tohle je hlavní věc, na které nevěstě záleží. Každá holčička si již od malička představuje jak bude mít nádherné bílé šaty až se bude vdávat. Zkuste něco neutrálního, klidně i starorůžovou barvu nebo romantické kytičky. Pamatujte, ale že v tento den má všechny oslnit vaše kamarádka, ne vy! Zvolte radší jednoduchý styl. Ovšem k šatům se určitě bude hodit luxusní bílá kožená kabelka. Využijete ji jak na hostinu, tak i na jinou společenskou událost nebo i pracovní příležitost.

Jedinou výjimkou, kdy můžete mít na svatbě bílé šaty, je požadavek nevěsty a ženicha, aby si hoste vzali bílou barvu. Většinou se jedná o plážové svatby na dovolené u moře. 

 

                   

FOTO: šaty Kate Middleton 

https://cz.pinterest.com/pin/308637380697247212/

 

2. Přiměřená délka šatů

Ne všechny svatby se konají v kostele, ovšem nejlepším pravidlem je, že pokud zvolený outfit můžete nosit do kostela, můžete jej pravděpodobně nosit i na svatbu. I když souhlasíme s tím, že vypadáte v tom mini oblečení, které jste nedávno koupili dokonale sexy, svatba není zrovna místem, kde byste tyto šaty mohli ukázat, takže je raději nechte doma a zvolte něco trochu delšího a vhodnějšího. Ideální je délka šatů po kolena nebo kousek výš.

 

https://cz.pinterest.com/pin/187954984434331132/

 

 

3. Černá je elegantní

Pokud si skutečně nevíte rady po jaký barvě šáhnout, s černou klasikou nikdy nezklamete. Navíc se budete cítit elegantně a štíhle. Černá barva upravuje naše křivky a vy si můžete dovolit užívat si těch delikates na hostině. Šampaňské poteče proudem. Ovšem černé šaty můžete doplnit výraznějším šperkem nebo kabelkou.

Kráskou je psaníčko Encarnición s nepřehlénutelně zářivou klopou. Možnost zazařit zejména na svatbách, na párty a dalších událostech ve společnosti. Psaníčko nabízí dostatek prostoru s jednou kapsičkou na uložení drobností. Klopa se zapíná magnetickým cvočkem a disponuje i řetízkem k nošení přes rameno.