Facebook Instagram
Doprava ZDARMA po České republice

Prý podle stavu obuvi a nehtů poznáte člověka. Dovolíme si říct, že to samé platí i pro kabelky! S ošumělou kabelkou dojem jednoduše neuděláte, to je asi jasné, ale co s tím, aby vypadala stále jako nová? Máme pro Vás několik tipů!

Žádnou kabelku byste samozřejmě neměla zbytečně přetěžovat. Dokumenty z práce od včera? Deštník, když má být zrovna hezky? Použité kapesníčky? Pryč s tím!... Neničíte tak totiž jen poutka a dno, ale také vlastní záda a ramena, a jak se říká, zdraví především! Stačí Vám ráno jen chvilka na vyřízení všech nepotřebných věcí. Ulevíte sobě, ulevíte kabelce a jako bonus v ní všechno rychle najdete.

Znalosti o použitých materiálech, spolu se správným ošetřováním a pečlivou údržbou, prodlužují život všech kabelek.

 Useň (kůže)

Je přírodní materiál s ideálními vlastnostmi. Typickými znaky jsou nerovnoměrná kresba a částečná rozdílnost barevného odstínu. Jizvy, vrásky a jiné znaky, vyskytující se na usních, nejsou na závadu, naopak zdůrazňují přírodní charakter. Dbejte na to, aby se kabelka nepromáčela! Je důležité použít před prvním nošením impregnační přípravek. Výrobky z tzv. vlasových usní (semiše) jsou zvláště citlivé na promočení, což se může projevit odbarvením části vlasu.

          Skvrny od vody- odstranění

          -navlhčete parou, či jemným rozprašovačem

          -nevytírejte a nechte pozvolna uschnout

          -nakrémujte krémem odpovídajícího odstínu

          Useň může ztmavnout, ale skvrny budou odstraněny.

          Skvrny od pera- odstranění

          -vatovou tyčinkou namočenou ve směsi lihu a vody v poměru 1:1

          Mastné skvrny (čerstvé) 

          -posypte magnesitem nebo křídovým práškem a nechte 24h účinkovat

 

Lakovaná useň ( kůže)

Jedná se o hladký a lesklý povrch docílený lakovou úpravou. Povrch těchto výrobků je velmi choulostivý na mechanické poškození, chemické vlivy, rozmáčení a mraz. Nečistoty z povrchu odstraníte jemným vlhkým hadříkem. Ošetřujte 2-3 krát ročně krémem či sprejem na lakované usně, který pomáhá uchovat pružnost lakové vrstvy a ošetřuje useň.

Textilní výrobky

Kabelky látkové očišťujte zlehka silonovým kartáčkem. Doporučujeme použít impregnační přípravek na textil před prvním použitím a dále podle potřeby. Tyto přípravky zvyšují odolnost textilu proti vodě, oživují barvy a omezují možnost ušpinění.

Ovšem můžete tyto výrobky čas od času vyprat v pračce. Buďte ale opatrná, a pokud to není zcela nezbytné, nedělejte to. Použijte raději vlhčený ubrousek a postižené místo s ním otřete, nebo jej zaperte v ruce.

Syntetika

Vzhledem syntetika často připomíná useň, ale jejich vlastnosti nedosahují kvality přírodních usní. Jsou ale velmi náročné na údržbu. Očišťujte vlhkým hadříkem nebo hubkou, případně slabým roztokem saponátu a vytřete do sucha. Při promočení je pozvolna sušte při pokojové teplotě.

Proutěné a lýkové

Kabelky proutěné a lýkové určitě nepromáčet. Pokud výrobek zmokne, vytvarujte kabelku do původního tvaru, opatrně a zvolna sušte při pokojové teplotě. Přirozené rychlejší opotřebení není jeho závadou.

Kabelky zásadně neskladujte na přímém slunečním světle, ani u topení, kde by se mohly přesušit a popraskat, případně vyblednout. Ideální je kabelku schovat do látkového vaku a skladovat ji v uzavřené skříni, kam na ni nebude svítit, ani se prášit. Takový vak na kabelku najdete například u většiny našich značkových kabelek David Jones jako dárek k nákupu kabelky na našem e-shopu.

Tak už víte jak na to?