Doprava ZDARMA po České republice
Nakupte s doručením do Vánoc. Zbývá

Chystáte se na Velikonoce do zahraničí?

 

Podívejte se do Velké Británie nebo USA.

Z těchto zemí pochází tradice Velikonočního zajíčka. Zajíček schovává nadílku v zahradě a děti ji hledají. Další oblíbenou aktivitou je vyrábění zdobených velikonočních klobouků, které děti vytváří ve škole. Co se týká jídla, tak oblíbená je šunka se zeleninou a bramborami a také jehněčí maso. Rovněž se pečou buchty z kynutého těsta zdobené křížem.

A co Francie a Velikonoce?

Ve Francii zvoní každý den zvony, které zvou věřící ke mši. Ovšem jediné dny, kdy je neuslyšíte jsou od  Zeleného čtvrtka do Bílé soboty. Říká se, že zvony v tuto dobu letí do Říma, kde dostanou požehnání z Vatikánu od samotného papeže a zpátky se vracejí s vajíčky a sladkostmi pro děti, které byly hodné. Traduje se, že když zvony letí z Říma zpět do Francie, tak všechny ty dobroty jako jsou vajíčka, kuřátka, zajíčci padají dolů, kde si je děti hledají v zahradách. Je více než známo že Francouzi jsou velkými labužnici a milovníky čokolády. O Velikonocích jsou všechny obchody plné velikonočních zajíčků a vajíček.

Ovšem než vůbec někam odletíte nebo vycestujete autem, musíte si pořídit kvalitní zavazadlo,které bude funkční i vkusné zároveň.

Na různé příležitosti se hodí různé druhy zavazadel. Pokud nám například záleží na dobrém uložení oblečení, které chceme mít v dobrém stavu a nezmačkané, je jistě dobré zvolit si kufr.

S tímto kufrem ve křiklavě zelený barvě Vás na letišti nikdo nepřehlédne. Ideální velikost II na prodloužený víkend s milovanou polovičkou.

Tento nádherný moderní kufr italské značky ORMI byl navržen tak, aby byl vysoce funkční a používání bylo pohodlné s extrémně dlouhou životností. Vyrobeno z nejmodernějších kvalitních materiálů, které se vyznačují svojí nízkou váhou. Nylonové zipy nabízejí spolehlivost a bezpečnost. Kufr má čtyři in – line kolečka s rotací o 360°, kombinační zámek, na dotek příjemné vrchní i boční madlo, teleskopickou rukojeť a boční plastové cvoky proti poškrábání. Uvnitř jsou upínací popruhy na fixaci Vašich věcí, textilní podšívka a kosmetické kapsy. Kufr je dodáván ve třech velikostech, které do sebe vzájemně zapadají. 

Abychom kufr nemuseli neustále nosit v ruce, bude dobré, když si opatříme kvalitní cestovní kufr na kolečkách. Existují různé druhy cestovních kufrů, liší se materiálem a velikostí kufru i jeho koleček. Poměrně váhově lehké jsou textilní kufry, které ovšem nemusí vždy ochránit vnitřní prostor před vlhkem.

Velkým hitem jsou nyní skořepinové kufry vyrobené z plastu, které naopak chrání obsah zavazadla před možným promočením. Dobře odolná kolečka bývají vyrobena také z plastu. Nejpohodlněji se manipuluje s kufrem na větších kolečkách.

 

Pokud cestujeme letecky do zahraničí, je pro nás výhodné vzít si s sebou kufr do letadla. Jedná se o příruční kufr, který obvykle uchovává důležité dokumenty a jiné cennější věci, které bychom jen neradi po cestě ztratili.

 

Jaké jsou podmínky leteckých společností na parametry příručních zavazadel? U každé aerolinky se liší, ale obecně musí splňovat velikostní a váhový limit, který bývá uveden na stránkách dopravních společností. Je nutné, aby si ho cestující předem nastudovali a předešli případným problémům.

Velikostní limit u většiny leteckých společností bývá 55x40x20 cm a zastupuje výšku, šířku a hloubku příručního kufru. Váha zavazadla by se měla pohybovat maximálně v rozpětí od 5 do 10 kg. U nízkonákladových společností bývá příruční zavazadlo, splňující předepsané parametry, obvykle zdarma. Pokud se do váhových a rozměrových parametrů nevejdete, je nutné uhradit příplatek.

Vyberte si skvělé funkční zavazadlo, které bude Vašim pomocníkem, ať se vydáte kamkoliv. Krásný design kufru dle Vašeho vkusu už bude třešničkou na dortu.

Šťastnou cestu a nádherný Velikonoce plný lásky a rodinné pohody Vám přeje Váš DEMIX.