Doprava ZDARMA po České republice
Dámské kožené kabelky přes remeno i do ruky

Jakou péči vyžaduje kožená kabelka?

HomeMagazín ze světa kabelek | DEMIXJakou péči vyžaduje kožená kabelka?

Koupili jste si novou koženou kabelku a chcete, aby se vám tato investice skutečně vyplatila? Říká se, že samotná koupě kožené kabelky je vždy zárukou vysoké kvality, dlouhé životnosti a dokonalého vzhledu. To je sice pravda, ale pouze do jisté míry. Mnoho žen totiž podceňuje jejich pravidelnou péči, která však zmíněné vlastnosti zásadně ovlivňuje.

Nezapomínejte totiž, že kůže je přírodní materiál, který neustále pracuje, a to i po důkladném zpracování. Znamená to, že díky pórům dokáže nejen dýchat, ale také nasávat vlhkost, mastnotu a veškeré nečistoty. Pokud tedy vaši kabelku vystavujete nadměrné zátěži, vysoké vlhkosti a dalším obdobným vlivům, může bez důkladné péče dojít k jejímu poškození či deformaci.

Pravidelná impregnace

Speciální přípravky na kůži ochrání vaši kabelku před mastnotou, vlhkostí i nečistotami. Nejčastěji jsou k dostání ve formě krému nebo spreje, který je potřeba pravidelně a důkladně nanášet po celém povrchu. Zejména nosíte-li kabelku každý den, doporučuje se impregnovat alespoň jednou do měsíce.

Jelikož je kůže velmi citlivá na vyšší teploty, může docházet také k jejímu vysychání a popraskání, proto je kromě impregnace důležitá také výživa v podobě krému, pěny, a podobně.

Čím očistit skvrny?

Každá dámská kabelka se časem ušpiní. Většinou ale není zapotřebí, abyste si na skvrny pořizovaly další speciální přípravek. V mnoha případech stačí pouze navlhčený hadřík. Důležité však je, abyste hadřík či ubrousek navlhčily obyčejnou vodou. Mýdlo a jiné čisticí přípravky by mohly kůži poničit. Po očištění skvrn nezapomeňte povrch utřít do sucha.